18 Ocak 2009 Pazar

Baraj - Borçka - Hopa

Digital Fotoğraf makinesinin hafıza kartını otelin karşısındaki internet kafe'de unutmak dışında bir eksik yok. Borçka'ya doğru hareket zamanı geldi. ilk önce internet kafeye uğramam lazım yoksa uzun bir süre hiç resim çekme şansım kalmayacak... Antalyada yaşayanlar bilir başka bir yere giderken yada ayrılırken eski yoldan varyantlı yol var kepezüstünde antalya'yı kuş bakışı izleyebileceğiniz çok güzel bir yer. işte bu yerden otobüsle geçerken Antalya'ya son bir bakış yaparsınız ve insanı garip bir hüzün kaplar...(ki antalaya'yı seviyorsanız) Bu duyguyu Artvin aynı şekilde yaşıyorsunuz.
İçimden "söz artvin seneye tekrar gelirim" der gibi ayrılıyorum. Bölgede armut mevsimi galiba hertaraf armut dolu yol kenarları armut bahçeleri yada orman içlerinde armut ağaçları ile dolu. Sırt çantasının boş ceplerine dolduruyorum neticede obur bir insanım:)) yaklaşık 2 saat sonra borçka'dayım. 2 saat sizi şaşırtmasın artvin'le arası bu kadar uzun değil fakat her tarafta borçka barajı inşaatı var yollar iş makinaları tarafından kapalı beklemek zorunda kaldım.yoksa yol yarım saat. güzel bir çay bahçesinde çay içtikten sonra yavaş yavaş hopa yoluna doğru adımlıyorum. borçka dağlar arasında küçük ama şirin bir yer ve fazla gezilecek bir yer yok. umarım hopa büyüktür ve gezilecek fazla yer vardır...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Degerli blog yöneticisi sitenizi çok begendik herkese tavsiye ediyoruz laptop servisleri sitenizde yeni şeyler görmek üzere başarılarınızın devamını diler.